Refleksoloogia

 

Refleksoloogial ehk tsoonteraapial on 5000 aastane ajalugu. See on holistiline teraapia, mille eesmärk on ravida indiviidi kui tervikut. Sõna „refleks“ tähendab peegeldust ja jalalabale peegeldub kogu inimkeha. Jalatallad, kõrvad ja peopesad on väga tähtsad energeetilised piirkonnad, mis on refleksoloogias hoolikalt uuritud ja väga täpselt kaardistatud. Seal leiduvad piirkonnad ja punktid vastavad kindlatele organitele ning nende masseerimiseks või survestamiseks kasutab terapeut lisaks sõrmedele ka refleksoloogilist teraapiapulka. Refleksipiirkondade stimuleerimine ja valuaisting vallandab kudedes bioelektri, mis ajju jõudes saadab vastuseks kas lõdvestumis- või pinguldamissignaali, mis omakorda ummistuseni jõudes vallandavad kehas boikeemilise reaktsiooni. Selle tulemusena läheb blokeerunud energia jälle liikvele ja keha saab normaalselt toimima hakata.

   

Refleksoloogia seanss (45-60 min 25€)

Refleksoloog ei ole arst ega diagnoosi, vaid on nagu katalüsaator, kes aktiveerib inimkeha enda parandamissüsteemi.

Pärast esimest teraapiat koostatakse kliendile raviplaan. Refleksoloogia seansi pikkus täiskasvanule on 45-60 minutit. Tavaliselt toimub seanss 1 kord nädalas. Ideaalne teraapiate arv ühele kliendile on 8-10 korda, 4 teraapiat on minimaalne. Akuutse haiguse korral on soovitatav tihedamalt kohtuda, kroonilise haiguse korral kohtutakse harvem aga pikema aja vältel. Alati võib käia seansil ka selleks, et panna lihtsalt energiavool kehas jälle liikuma.

Refleksoloogia:

  • Parandab organismi verevarustust ja kiirendab ainevahetust, mille tulemusel jääkainetest vabanemine rakus kiireneb;
  • Leevendab liigese- ja lülisambahaigusi, pea-, kukla-, kaela- ja seljavalu ning vabastab keha enda loomulikke valuvaigisteid;
  • Leevendab ainevahetus- ja seedimisprobleeme;
  • Leevendab stressi, unetust ja väsimust, mis on füüsilise haiguse peamiseks tekitajaks;
  • Toetab ja kiirendab hormonaalsete häirete korral taastumist (menopaus, viljatus jne.);
  • Leevendab närvidest ja vereringeprobleemidest tekkinud hädasid;
  • Samuti saab leevendada hingamisteede haigusi jne.

 

Kokkuvõtlikult võib öelda, et refleksoloogia lähtub nii klassikalisest meditsiinist, anatoomiast, füsioloogiast kui ka patoloogiast. Refleksoloogia ei ole ainult raviv, vaid ka haigusi ennetav ja seda kasutatakse ka haiguste järelravis.

India peamassaaž Champy (30-45 min 20€)

Champy tähendab tõlkes „hinge“. Champy on loodusteraapia, kus käsitletakse energiakanaleid, masseeritakse läbi pea, kaela, näo ja õlgade piirkond. Eesmärgiks on puhastada energiakanalid blokeeringutest, mis põhjustavad negatiivse energia tekkimise ja tervisehäireid. Tavaliselt kasutatakse seansil erinevaid õlisid (kookos, seesami, mandli jne.).

Tai jalamassaaž (45 min 25€)

Tai jalamassaaž on oma olemuselt pärimuslik ja suuresti mõjutatud India rahvaravist ja Hiina traditsioonilisest meditsiinist. Seanss algab lõõgastava jalavanniga, seansi käigus kasutatakse õli ja erinevaid salve ning puidust massaažipulka. Toime on lõõgastav ja stressi vähendav.

Tai käemassaaž (30-45 min 20€)

Tai käte refleksoloogiline teraapia on keha äratav süsteem, kus käte tsoonide kaudu antakse kehale tervist ja tasakaalu. Mõjub lõõgastavalt ja kätele noorendavalt, toetab taastusravis, säilitab käte osavust ja vaigistab valu.

 

 

SIRET HEINRA

Tel 5650 3663

siret.heinra@gmail.com

Vastuvõtt aadressil Pärnu mnt 160

     II korrus, kabinet 203B